Vodní turistika Běžná nenáročná turistika a koupání Stupen narocnosti 2

Warta a Liswarta, plastové kánoe, dovolená na vodě

« Zpět na výpis zájezdů

Polské řeky jsou známé svými písčitými břehy, čistou vodou, která láká ke koupání a nízkým počtem vodáků než u nás. Warta nenápadně teče rovinatou krajinou, občas se rozvětví do více ramen a prověří vaši volbu ideální proudnice. 
     Liswarta, levostranný přítok Warty je o poznání užší a malebnější říčkou, která ale při chvilce nepozornosti může vytrestat koupelí pod větvemi stromů. Čtyři noci strávíme na jednom tábořišti na břehu Liswarty, kde oceníte ohniště s možností grilování a kryté sezení v případě nepřízně počasí.  Nedaleko je restaurace a v obci samoobsluha, kde můžete pravidelně doplňovat svoje zásoby. Zájezd zakončíme na malebné Pilici. Jedná se o nenáročné sjezdy v náročností do WW1 s příjemně proudící čistou vodou a jsou vhodné i pro rodiče s dětmi.

RezervaceTermínZákladní cenaCena pro děti do 15 letCena dítěte na porcelánuPoznámka
0391 4.7. - 12.7.7650Kč7450Kč6950KčUzavřeno

Program dovolené na vodě:

 
1. Odjezd z Prahy ve večerních hodinách, noční přejezd do Polska.
2. Dospávání ve Wasocz Gorny, sjezd Warty z Wasocz Gorny— Bobrowniky (21 km), ubytování na tábořišti Bobrowniky, odpoledne procházka rezervací WEZE.
3. Sjezd Warty z Bobrowniky do Kamion (cca 23 km), přejezd na tábořiště a ubytování 4 noci na jednom místě.
4. Sjezd Liswarty z Dankowa do Zawady (12km).
5. Volný den, možnost pěší turistiky v okolí nebo koupání.
6. Sjezd Liswarty do Warty (16 km), úsek ze Zawady do Wasocz Gorny, návrat zpět na tábořiště.
7. - 8. Dvoudenní sjezd nejmalebnějšího úseku polské Pilici (WW1, cca 35 km), písčité meandrující říčky, noc na vodáckém tábořišti, druhý večer noční přejezd do Prahy.
9. V brzkých ranních hodinách návrat do Prahy.
 
 

 

Cena dovolené na vodě zahrnuje:

Dopravu autobusem s vlekem na lodě, zapůjčení a dopravu lodí, pádel a vest, převoz osobních věcí po dobu jízdy na vodě, kempovné, informační materiály, služby organizátora zájezdu a zapůjčení čtyřicetilitrového barelu na loď. Cena zahrnuje i pojištění poškození či ztráty zapůjčeného materiálu při plnění stanoveného programu.

Nároky:

Zájezd je vhodný i pro rodiny s dětmi od 10 let se zkušenými vodáky na lodi. 

Poznámka:

Sjíždíme řeky na plastových kanoích, první noc je na tábořišti bez pitné vody.

Jednotlivci na zájezdech:

Bez druhého člena posádky do lodi se mohou přihlašovat na vodácké cesty 2. stupně náročnosti pouze zkušenější zadáci nebo méně zkušení háčci menší postavy. Bezpečně jezdit na náročnějších řekách s nezkušeným háčkem (nad 70 kg) nemůže ani náš průvodce, těžší účastník tak může loď singlovat, nebo si předem (se zasláním smlouvy) objednat kajak. Pokud bude na zájezdu přihlášeno více jednotlivců, budou spojeni do posádek na základě rozhodnutí průvodce. Nelze nárokovat jízdu na lodi s průvodcem.

 

Způsob přihlášení:

Pokud vodácký zájezd není obsazen, můžete si vyřídit rezervaci, která platí deset dní, nejdéle však do jednoho měsíce (u víkendových vodáckých zájezdů do dvou týdnů) před konáním zájezdu. V odůvodněných případech a ve lhůtě delší než 50 dní před odjezdem je rezervaci na dovolenou možno prodloužit o dalších deset dní.

Můžete si otevřít odkaz cestovní smlouvy. V novém okně s tiskopisem cestovní smlouvy, si vyberete kliknutím na aktivní šipku požadovaný zájezd. Výběrem se vám automaticky vyplní údaje o zájezdu, jeho název, termín a cena v cestovní smlouvě. Pak již nic nebrání si cestovní smlouvu vyplnit, dát formátovat pro tisk, vytisknout a podepsat.

Cestovní smlouvu je nutné doručit podepsanou, výhradně na tiskopise VaTC HONZA, s.r.o., a to poštou, faxem, naskenovanou e-mailem nebo osobně. Doporučujeme uzavírat cestovní smlouvu nejpozději dva až tři měsíce před odjezdem na vícedenní vodácké dovolené, jeden měsíc před odjezdem na kratší vodácké zájezdy. Veškeré změny v cestovní smlouvě nebo voucheru řešte včas. Platným dokladem účastníků zájezdu je poukaz-voucher. Společně s voucherem zákazník obdrží i podrobnější informace k objednanému vodáckému zájezdu, které jsou také ke stažení u jednotlivých dovolených na vodě.

Další informace naleznete v našich Všeobecných smluvních podmínkách. Všechny informace najdete souhrnně v našem katalogu vodáckých zájezdů Cesty 2020.

Nástupní místo

Praha, Beroun.

Podrobné pokyny k zájezdu

ZájezdTermínObecné informace pro danou skupinu zájezdůInformace jen pro daný zájezd
03914.7. - 12.7. Všeobecné informace Informace k zájezdu