NAŠE WEBY

VaTC Honza vodácká cestovní kancelář

Termoprádlo specializovaná prodejna značek Devold, Craft, Klimatex a Odlo.

Fotogalerie fotografie z tuzemských a zahraničních vodáckých zájezdů

Hlavní strana

Půjčovna lodí Berounka a Půjčovna lodí Sázava.

Přijímáme objednávky na rok 2023.

Vyzkoušejte si nezávazně cenu v našem kalkulátoru. 

 

Cena zahrnuje: Dopravu lodí na místo začátku a konce vodáckého výletu, zapůjčení lodí, dvou pádel a dvou barelů. V ceně je i pojištění proti běžnému poškození lodi. Vztahuje se na neúmyslné poškození lavičky a proražení lodi při jízdě na vodě. 

Cena nezahrnuje: Zapůjčení vesty, přilby, neoprenu a dalšího vodáckého vybavení. 

Vytvořte si vlastní kalkulaci vodáckého výletu a ověřte si výhodnost cen.

 
Vodácké výlety na Berounku a Sázavu zajišťujeme od minimálního počtu od 3 lodí.
 
                                                                                                                             
 
V naší půjčovně lodí nabízíme klasické dvoumístné turistické lodě Maku Vydra a stabilnější třílavičkové Maku Tukan. Nejstabilnější a tedy vhodná pro začátečníky je 3lavičková loď Samba 5,2. Alternativou pro Vydry jsou v naší půjčovně 2lavičkové Samby 4,5. Pro náročnější vodáky půjčujeme i nafukovací Baraky a Pálavy. V našem skladu máme dostatečný počet neoprenu Rafter, vodáckých bund Quest, přileb a vodáckých vest pro děti i pro dospělé.
Půjčujeme také rafty (6-místné Colorado 450), za trojnásobek ceny kánoe. 

 

 
 

 

Ceny vodáckých výletů zahrnují:

Vodácký výlet je půjčování lodí, kdy je v ceně i doprava lodí na místo zahájení a ukončení sjezdu. Na Berounce a Sázavě zajišťujeme vodácké výlety při minimálním poštu 2 zapůjčených lodí. 

♦ dopravu lodí na místo zapůjčení a zpět

♦ zapůjčení lodi

♦ dvě pádla

♦ dva barely

♦ pojištění lodi proti neúmyslnému poškození lodi

 

 
 
Vyzkoušejte si to ON-line v našem rychlém kalkulátoru.
 

Příplatky:

 
♦ Za příplatek je dle platného ceníku přiobjednání dalšího vybavení, jako jsou vesty, neopreny, přilby a další.
 
♦ Za příplatek je dle platného ceníku i objednání doprovodného vozidla nebo služby organizátora na vodě.
 
♦ Výše příplatku je u každé položky uvedena přímo na objednávce.
 

 

 Proč využít právě naší půjčovny lodí na Berounce a Sázavě:

 V půjčování lodí máme již více jak dvacetiletou tradici.

 ♦ Milou samozřejmostí na našich lodích je koníčkovací šnůra a houbička.
 
 ♦ Jsme půjcovna s více jak dvěmi sty neustále obnovovaných lodí. Na rozvozu se podílí sedm našich vozidel, proto se nám daří zvládat i občasné změny vašich požadavků lépe, než malým půjčovnám.
 
 ♦ V letošním roce jsme testovali polstrování sedaček na lodích Maku Vydra a Tukan a na příští rok bychom takto chtěli vybavit všechny tyto lodě.
 
 ♦ Pokud si půjčujete 3 a více lodí na Berounce a Sázavě, máte v ceně půjčovného dopravu lodí na místo začátku a konce vašeho vodáckého výletu.
 
 ♦ U pevných plastových lodí máte v ceně i pojištění lodí proti proražení lodi, poškození lavičky nebo příčky lodi.  
 
 

Další slevy:

K akčním slevám vám poskytneme ještě tyto slevy: 
 
♦ Sleva množstevní: Za 5. a každou další objednanou loď 5 % z ceny.
 
♦ Bonus: Za každých 20 zapůjčených lodí 1 loď zdarma.
 
 

 

Půjčovna lodí - individuální vodácké výlety. 

 

Půjčovna lodí HONZA nabízí kompletní servis pro realizaci vašich vodáckých výletu. Záleží pouze na vás, které naše služby využijete a co si zajistíte sami.

Lodě, které si u nás půjčíte, vám dovezeme na místo začátku výletu a na jeho konci je zase vyzvedneme a odvezeme. Poskytujeme službu doprovodného vozidla, které vám bude převázet věci po dobu plavby na řece. A v případě vašeho zájmu samozřejmě zajistíme také organizátora, který vaši partu na vodě povede a postará se o bezpečné splutí vybraného úseku.

 

On-line objednávky vodáckých výletů.

Rychlé kalkulování a objednávání lodí.

Vodácký výlet je řešením pro ucelené skupinky, které mezi sebou mají někoho, kdo má zkušenosti s organizováním sjezdu rek, a potřebují tedy pouze zajistit zapůjčení a dopravu lodí na vybrané místo.

Jak snadno a rychle objednat loď?

♦ Zde v půjčovně lodí si zvolíte konkrétní řeku.
 
♦ V  kalendáři zakliknete vybraný termín od–do.
 
♦ Zadáte počet lodí a stisknete tlačítko „Kalkulace“.
 
♦ V dalším kroku vyberete místo zahájení a konce výletu, mužete zde také přiobjednat další vybavení. Po kliknutí na tlačítko „Přepočítat“ se vždy aktualizuje momentální konečná cena.
 
♦ Jste-li spokojeni s cenou služeb, zadáte „Další“, vyplníte své kontaktní údaje a kliknete na tlačítko „Dokončit“.
 
♦ Naše kancelář vám obratem zašle potvrzení o přijetí vaší objednávky s vyčíslením výše platby a termínem, do kterého je nutné uhradit 50% zálohu na požadované služby.
 
♦ Nebude-li záloha v daném termínu uhrazena, obdržíte urgenci. Pokud se neozvete, bude druhý den od odeslání urgence vaše objednávka zrušena.

 

 

Testovali jsme nové Ontario 420 a novou Pálavu.

V rámci našeho kurzu začínajících průvodců jsme testovali nové Ontario a Pálavu.
 

Ontario 420:

Ontario je šestimístný člun vhodný pro vícedenní putování po řece s celou rodinou nebo přáteli a plnou bagáží. Tento člun svým tvarem a rozměry nejvíc připomíná Colorado, avšak Ontario je jeho suchou verzí s uzavřenou zádí. Díky svému tvaru je tato loď i na vzdory své velikosti dostatečně rychlá a snadno ovladatelná. Lehce zvednutá příď krytá palubou z pevného Nitrilonu zabraňuje vniknutí vody do lodi při průjezdu peřejemi nebo sjezdu menších jezů na řekách do stupně obtížnosti WW2.
     Tolik o Ontariu 420 píše výrobce Gumotex Břeclav. Zatížil jsme Ontario sedmi uroslými muži a testovali jej v podmínkách WW3. Ontário bylo přetížené a zkoušeli jsme jej na vodě o stupeň obtížnější než je od výrobce uváděno. Ontario si i přetížené zachovalo slušnou ovladatelnost. Vzhledem ke svému tvaru bude na řece rychlejší než Colorado 450, je i točivější. Na kanálu při náročnosti WW3 při plném zatížení se již začalo zalévat na některých vlnách, ale stále si zachovávalo svou stabilitu a ovladatelnost. 

Závěr:

Ontario 420 je určitě dobrá volba na řeky typu Berounka, Sázava, Ohře a další, kde je náročnost řeky do WW2. Nemá otevřenou záď, jako Colorado 450, budete na této lodi stále v suchu. Pro šestičlennou rodinu, bez bagáže to bude dobrá volba. Budete chtít na Ontariu 420 vozit i osobní věci po dobu jízdy na vodě, zvažoval bych jezdit v 5 - 4 osobách. Testovali jsme Ontario ve dvou osobách a stále bylo dobře zvládnutelné. 
 
 

 

 

 

 

 

Pálava:

Inovovaný model nafukovací kánoe Palava zaujme svým sportovnějším vzhledem a lepšími jízdními vlastnostmi, které získal zostřením přídě i zádě a prodloužením trupu. Tyto změny umožňují umístění většího množství bagáže nebo větší variabilitu instalace sedaček.  Svou šířkou a vodorovným uchycení poskytují komfortní sezení, ale současně stehenní popruhy umožňují bezpečné zakleknutí při plavbě v peřejích. Kánoe je vhodná jak na turistické sjezdy řek do obtížnosti WW2, tak na pohodlnou jízdu po klidné hladině přehrad a jezer.
     Tolik o Pálavě píše Gumotex. My jsem Pálavu testovali na náročnosti WW3. Jak je z obrázků patrné, podařilo se nám Pálavu několikrát pořádně zalít vodou. Loď neztratila svou stabilitu a za pomoci silného háčka bezpečně přistávala po okraje zalitá vodou. Ukazuje se, že nový model Pálavy je obratná a stabilní turistická loď. Zvednutá špička umožňuje lépe zdolávat vlny, ale bez vylévacího komínu je využitelná na turistickou vodu. Je štíhlejší než Baraka, na pomalejších řekách bude jistě i rychlejší než Baraka.
 

Závěr:    

 
Naše první pocity jsou z nového modelu Pálavy dobré. Jedná se o obratnou stabilní loď, která bude bez obtíží zvládat předepsanou náročnost řeky. Pokud ji podržíte na pádle na rozhraní proudů, je odolnější na krut, než její starší předchůdkyně.