Vodní turistika Běžná nenáročná turistika a koupání Stupen narocnosti 2

Slovinské řeky, kánoe, dovolená na vodě

« Zpět na výpis zájezdů

Přírodní krásy zelených úbočí hor, úchvatná jezera, až po sjezd k již přímořskému rázu krajiny u chorvatských hranic ocení každý, kdo se rád odpoutá od městského ruchu. Navštívíte šest zajímavých řek. Z vodáckého hlediska si užijete pohodových jízd na řekách Krka a Kupa, které jsou přerušovány kaskádovitými úseky, i náročnějších a rychlejších sjezdů na Sávě. Vodácké sjezdy jsme obohatili o osvědčené rakouské řeky Enži a Möll, které nadchnou každého vodáka. Nejedná se o žádné divoké kousky, ale o zajímavé sjezdy ve velmi hezké krajině Slovinska a Rakouska. Malým odlehčení je malá odbočka do italského letoviska, která je spojena i s koupáním u moře. Nečekají vás žádné dlouhé jízdy autobusem, takže pokud jste zkušenější vodák, můžete s sebou klidně vzít děti nad 10 let. I jim se jistě budou líbit sjezdy řek i možnost koupání v moři.

Proč se těším já…

Studené, ale krásné horské řeky v tomto kraji patří ke kolébce vodáctví. Právě pročítáte propozice jednoho z nejvodáčtějších zájezdů z naší nabídky – alespoň pro mě patří k těm, o jakých se nám v Čechách jen zdává. Musíme pouze vyrazit kousek za hranice, abychom si něco takového užili. Vodák, který tu nebyl... A kdo tu byl, ten se jistě rád vrátí, takovéto údolí u nás zkrátka nemáme. Zájezd je doplněn zajímavou krasovou řekou Kupa, která si romanticky teče po travertinových kaskádách.
Spoluautor zájezdu Stanislav Šlechta zvaný Kotlík

RezervaceTermínZákladní cenaCena pro děti do 15 letCena dítěte na porcelánuPoznámka
9431 12.7. - 21.7.8950Kč8650Kč8150KčKapacita zájezdu již uzavřena

Program dovolené na vodě:

1. Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2. Sjezd Enže, rychlejší turistická řeka protékající jedním z nejkrásnějších rakouských údolí.

3.–4. Sjezd Sávy Dolinky a Bohinjky (podle stavu vody), náročnost WW2, s větším proudem a několika obtížnějšími zajímavými místy.

5.–6. Sjezd řeky Krka, pohodová jízda po pěkné krasové řece. Sjezd po krasové říčce Kupě s množstvím stupňů, protékající nádherným kaňonem na slovinsko-chorvatských hranicích a přejezd do Itálie do kempu.

7.–8. Odpočinkový den s možností výletu do Grada a koupání u moře, sjezd Felly, přítoku Tagliamenta (atraktivní horská čistá říčka s několika kaskádami), dojezd do kempu.

9. Sjezd řeky Möll (úsek rychlejší řeky pramenící pod Grossglocknerem),noční přejezd do Prahy.

10. Dojezd do Prahy v ranních hodinách.

Cena dovolené na vodě zahrnuje:

Dopravu autobusem s vlekem na lodě, zapůjčení a dopravu lodí, pádel, vest, převoz osobních věcí po dobu jízdy na vodě, informační materiály, služby organizátora na vodě, ubytování v kempu. Cena zahrnuje i pojištění poškození či ztráty zapůjčeného materiálu při plnění stanoveného programu.

Nároky:

Je to jízda na rychlejších řekách, v případě vyššího stavu vody až do WW2+. Cesta je vhodná pro děti nad 10 let, ale pouze na lodi s dobrými vodáky.

Poznámka:

Na sjezd používáme plastové otevřené lodě, nárokovat konkrétní typ lodi je možné pouze do 30 dní před odjezdem. Typy lodí se přidělují až na akci. U vícedenních sjezdů mohou ucelené posádky požadovat konkrétní typ lodi za příplatek 50,- Kč, u zahraničních zájezdů je možno nárokovat typ lodi zdarma. To se nevztahuje na lodě Samba, které vám s ohledem na jejich neskladnost a snížení kapacity celého zájezdu i na zahraniční zájezd půjčíme za příplatek 50 Kč/den. Na jeden zájezd můžeme dát pouze 6 lodí tohoto typu. Konkrétní typ lodi požadujte před uzavřením cestovní smlouvy, pokud je konkrétní typ k dispozici, zaznamená vám VaTC HONZA, s. r. o., uznání požadovaného typu lodi do požadavků na cestovní smlouvě. Přednost při výběru lodě na zájezdu mají účastníci s přihlášeným porcelánem a účastníci s provedenou rezervací konkrétního typu lodi. Stabilnější lodě přidělujeme přednostně začátečníkům.

Jednotlivci na zájezdech:

Bez druhého člena posádky do lodi se mohou přihlašovat na vodácké cesty 2. stupně náročnosti pouze zkušenější zadáci nebo méně zkušení háčci menší postavy. Bezpečně jezdit na náročnějších řekách s nezkušeným háčkem (nad 70 kg) nemůže ani náš průvodce, těžší účastník tak může loď singlovat, nebo si předem (se zasláním smlouvy) objednat kajak. Pokud bude na zájezdu přihlášeno více jednotlivců, budou spojeni do posádek na základě rozhodnutí průvodce. Nelze nárokovat jízdu na lodi s průvodcem.

Způsob přihlášení:

Pokud vodácký zájezd není obsazen, můžete si vyřídit rezervaci, která platí deset dní, nejdéle však do jednoho měsíce (u víkendových vodáckých zájezdů do dvou týdnů) před konáním zájezdu. V odůvodněných případech a ve lhůtě delší než 50 dní před odjezdem je rezervaci na dovolenou možno prodloužit o dalších deset dní.

Můžete si otevřít odkaz cestovní smlouvy. V novém okně s tiskopisem cestovní smlouvy, si vyberete kliknutím na aktivní šipku požadovaný zájezd. Výběrem se vám automaticky vyplní údaje o zájezdu, jeho název, termín a cena v cestovní smlouvě. Pak již nic nebrání si cestovní smlouvu vyplnit, dát formátovat pro tisk, vytisknout a podepsat.

Cestovní smlouvu je nutné doručit podepsanou, výhradně na tiskopise VaTC HONZA, s.r.o., a to poštou, faxem, naskenovanou e-mailem nebo osobně. Doporučujeme uzavírat cestovní smlouvu nejpozději dva až tři měsíce před odjezdem na vícedenní vodácké dovolené, jeden měsíc před odjezdem na kratší vodácké zájezdy. Veškeré změny v cestovní smlouvě nebo voucheru řešte včas. Platným dokladem účastníků zájezdu je poukaz-voucher. Společně s voucherem zákazník obdrží i podrobnější informace k objednanému vodáckému zájezdu, které jsou také ke stažení u jednotlivých dovolených na vodě.

Další informace naleznete v našich Všeobecných smluvních podmínkách.Všechny informace najdete souhrnně v našem katalogu vodáckých zájezdů Cesty 2019.

 

Nástupní místo

Praha, Písek, České Budějovice.

Podrobné pokyny k zájezdu

ZájezdTermínObecné informace pro danou skupinu zájezdůInformace jen pro daný zájezd
943112.7. - 21.7. Všeobecné informace Informace k zájezdu