Vodní turistika Běžná nenáročná turistika a koupání Stupen narocnosti 3

Salza-perla rakouských řek, zruseno

« Zpět na výpis zájezdů

Akční víkend na nádherných rakouských řekách. Sjezd horního toku Enže (Enns) obtížnosti WW2–3. Přírodní kaskády, vlny a válečky rozpumpují váš adrenalin! Pokud vám to vodní živel dovolí, můžete se kochat výhledem na třítisícový Hoher Dachstein na jedné straně a pohoří Niedere Tauern na straně druhé. Příjemný odpočinek po náročném dni nám poskytne útulný kemp u jezera Putterer. Druhý den vás čeká Steyr. Pokud vás Enže nechala v klidu, Steyr to určitě napraví. Nasednete pod vodopádem Stromboding a vrhnete se přímo do peřejí, dál pak projíždíte množstvím technických pasáží se zvučnými názvy jako Velký a Malý Magneťák nebo Autobus.

Proč se těším já…

Horní tok řeky Enže nabízí příjemné svezení na vodě obtížnosti WW2. Perličkou sjezdu je jez ve Schladmingu, který náležitě prověří schopnosti posádky! Následující den nás čeká krátký přesun pod masiv Totes Gebirge na řeku Steyr. Obtížnost některých úseků dosahuje až WW3. Zájezd si užijí všichni, kteří již mají nějaké zkušenosti s vodou podobné obtížnosti. Technicky náročnější místa na Steyru vám rozhodně dají zabrat.

Spoluautor zájezdu Ondra Lonský

RezervaceTermínZákladní cenaCena pro děti do 15 letPoznámka
0141 5.6. - 7.6.3050Kč2840Kčposlední volná místa

Program vodáckého zájezdu:

1. Odjezd z Prahy v nočních hodinách, přejezd do Rakouska.

2. Sjezd horního toku Enže (WW2–3) v podhůří Dachsteinu.

3. Na závěr sjezd řeky Steyr (do WW3) pod vodopádem Stromboding, v odpoledních hodinách odjezd domů, návrat do Prahy kolem 23:00.

Vlastní doprava se slevou 550,-. Vhodné pro 2 a více aut. Cena nezahrnuje převoz řidičů pro auta.

Cena vodáckého zájezdu zahrnuje:

Dopravu autobusem s vlekem na lodě, zapůjčení a dopravu lodí, pádel, vest a přileb, převoz osobních věcí po dobu jízdy na vodě, kempovné a služby průvodce na vodě. Cena zahrnuje i pojištění poškození či ztráty zapůjčeného materiálu při plnění stanoveného programu.

Poznámka:

Řeku sjíždíme na dvojmístných nafukovacích lodích. Za příplatek 400 Kč je možné si zapůjčit kajak. Prokážete-li dostatečné znalosti na kajaku, bude Vám příplatek vrácen. 

Doporučení:

Vzhledem ke studené vodě je nezbytné mít vlastní nebo zapůjčený neopren. Zapůjčení neoprenových kamaší Rafter stojí 200 Kč na vodácký zájezd, součástí neoprenu nejsou neoprenové boty. Dále je možno si za příplatek 150 Kč objednat zapůjčení vodácké bundy.

Nároky:

Zájezd není vhodný pro začátečníky, jedná se o náročnější sjezdy až do náročnosti WW3. Na zájezd bereme pouze ucelené posádky nebo jednotlivce se zkušenostmi na kajaku. 

Způsob přihlášení:

Pokud vodácký zájezd není obsazen, můžete si vyřídit rezervaci, která platí deset dní, nejdéle však do jednoho měsíce (u víkendových vodáckých zájezdů do dvou týdnů) před konáním zájezdu. V odůvodněných případech a ve lhůtě delší než 50 dní před odjezdem je rezervaci na dovolenou možno prodloužit o dalších deset dní.

Můžete si otevřít odkaz cestovní smlouvy. V novém okně s tiskopisem cestovní smlouvy, si vyberete kliknutím na aktivní šipku požadovaný zájezd. Výběrem se vám automaticky vyplní údaje o zájezdu, jeho název, termín a cena v cestovní smlouvě. Pak již nic nebrání si cestovní smlouvu vyplnit, dát formátovat pro tisk, vytisknout a podepsat.

Cestovní smlouvu je nutné doručit podepsanou, výhradně na tiskopise VaTC HONZA, s.r.o., a to poštou, faxem, naskenovanou e-mailem nebo osobně. Doporučujeme uzavírat cestovní smlouvu nejpozději dva až tři měsíce před odjezdem na vícedenní vodácké dovolené, jeden měsíc před odjezdem na kratší vodácké zájezdy. Veškeré změny v cestovní smlouvě nebo voucheru řešte včas. Platným dokladem účastníků zájezdu je poukaz-voucher. Společně s voucherem zákazník obdrží i podrobnější informace k objednanému vodáckému zájezdu, které jsou také ke stažení u jednotlivých dovolených na vodě.

Další informace naleznete v našich Všeobecných smluvních podmínkách.Všechny informace najdete souhrnně v našem katalogu vodáckých zájezdů Cesty 2020.

Nástupní místo

Praha, Písek, České Budějovice.

Podrobné pokyny k zájezdu

ZájezdTermínObecné informace pro danou skupinu zájezdůInformace jen pro daný zájezd
01415.6. - 7.6. Všeobecné informace Informace k zájezdu