Vodní turistika Běžná nenáročná turistika a koupání Stupen narocnosti 3

Salza-perla rakouských řek, zruseno

« Zpět na výpis zájezdů

Salza je bezpochyby jedna z nejkrásnějších řek Evropy, na niž od nás můžete vyrazit na skvělý vodácký víkend, protože na startu jste autobusem za „pár“ hodin. Po romantickém rozjezdu soutěskou Presceni následují obtížnější a obtížnější úseky a na závěr prvního dne nádherná peřej přímo v kempu ve Wildalpenu. Druhý den vyrážíme vstříc několika soutěskám pod Wildalpenem, obtížnost stoupá až na WW3. Salzu jezdíme na nafukovacích samovylévacích kánoích nebo na kajacích. Rozhodně je to řeka pro zkušenější vodáky. 

Proč se těším já…

O rakouské řece Salze uslyšíte samou chválu a superlativy. Zelenomodrá voda protékající vápencovými a slepencovými soutěskami. Také se o ní říká, že je to „řeka učitelka“ – je určitě vhodná pro každého, kdo by rád okusil nějakou divočejší vodu. Napomáhají tomu i nafukovací samovylévací lodě, které dokážou odpustit nějakou tu technickou chybičku méně zkušené posádky. Řeka Salza by rozhodně neměla chybět ve vašem vodáckém deníčku. Proto neváhejte a pojeďte si spolu s námi Salzu náležitě vychutnat a užít.

Spoluautor zájezdu Ondra Lonský

RezervaceTermínZákladní cenaCena pro děti do 15 letPoznámka
0132 29.5. - 31.5.3290Kč2940Kčposlední volná místa

Program vodáckého zájezdu:

1. Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách a 2 noci v kempu.

2.–3. Dva dny jízdy na Salze (cca 16 km soutěskou Presceni, úsek WW2) v nádherné krajinné oblasti pohoří Hochschwab, dojezd do Wildalpenu (cca 15 km, WW2-3), při nižším stavu vody i náročnější úsek pod Wildalpenem (WW3), v odpoledních hodinách odjezd, návrat do Prahy před půlnocí.

Vlastní doprava se slevou 550,-. Vhodné pro 2 a více aut. Cena nezahrnuje převoz řidičů pro auta.

Cena vodáckého zájezdu zahrnuje:

Dopravu autobusem s vlekem na lodě, zapůjčení a dopravu lodí, pádel, vest a přileb, převoz osobních věcí po dobu jízdy na vodě, kempovné a služby průvodce na vodě. Cena zahrnuje i pojištění poškození či ztráty zapůjčeného materiálu při plnění stanoveného programu.

Poznámka:

Řeku sjíždíme na dvojmístných nafukovacích lodích. Za příplatek 400 Kč je možné si zapůjčit kajak. Prokážete-li dostatečné znalosti na kajaku, bude Vám příplatek vrácen.

Doporučení:

Vzhledem ke studené vodě je nezbytné mít vlastní nebo zapůjčený neopren. Zapůjčení neoprenových kamaší Rafter stojí 200 Kč na vodácký zájezd, součástí neoprenu nejsou neoprenové boty. Dále je možno si za příplatek 150 Kč objednat zapůjčení vodácké bundy.

 

Nároky:

Zájezd není vhodný pro začátečníky, jedná se o náročnější sjezdy až do náročnosti WW3. Na zájezd bereme pouze ucelené posádky nebo jednotlivce se zkušenostmi na kajaku. 

Způsob přihlášení:

Pokud vodácký zájezd není obsazen, můžete si vyřídit rezervaci, která platí deset dní, nejdéle však do jednoho měsíce (u víkendových vodáckých zájezdů do dvou týdnů) před konáním zájezdu. V odůvodněných případech a ve lhůtě delší než 50 dní před odjezdem je rezervaci na dovolenou možno prodloužit o dalších deset dní.

Můžete si otevřít odkaz cestovní smlouvy. V novém okně s tiskopisem cestovní smlouvy, si vyberete kliknutím na aktivní šipku požadovaný zájezd. Výběrem se vám automaticky vyplní údaje o zájezdu, jeho název, termín a cena v cestovní smlouvě. Pak již nic nebrání si cestovní smlouvu vyplnit, dát formátovat pro tisk, vytisknout a podepsat.

Cestovní smlouvu je nutné doručit podepsanou, výhradně na tiskopise VaTC HONZA, s.r.o., a to poštou, faxem, naskenovanou e-mailem nebo osobně. Doporučujeme uzavírat cestovní smlouvu nejpozději dva až tři měsíce před odjezdem na vícedenní vodácké dovolené, jeden měsíc před odjezdem na kratší vodácké zájezdy. Veškeré změny v cestovní smlouvě nebo voucheru řešte včas. Platným dokladem účastníků zájezdu je poukaz-voucher. Společně s voucherem zákazník obdrží i podrobnější informace k objednanému vodáckému zájezdu, které jsou také ke stažení u jednotlivých dovolených na vodě.

Další informace naleznete v našich Všeobecných smluvních podmínkách.Všechny informace najdete souhrnně v našem katalogu vodáckých zájezdů Cesty 2020.

Nástupní místo

Praha, Písek, České Budějovice.

Podrobné pokyny k zájezdu

ZájezdTermínObecné informace pro danou skupinu zájezdůInformace jen pro daný zájezd
013229.5. - 31.5. Všeobecné informace Informace k zájezdu