Vodní turistika Běžná nenáročná turistika a koupání Stupen narocnosti 3

Rychlé řeky okolí Loferu, Baraky,dovolená na vodě

« Zpět na výpis zájezdů

Kdo si chce užít trochu náročnější řeky, ale také poznat romanticky půvabný kus Rakouska a Německa, určitě si vybere tento zájezd. Kolem krásná příroda, v údolích svižné řeky s obtížností maximálně WW3 (když se na to budete cítit, můžete zkusit i úseky s obtížností WW4). Velkou výhodou je pobyt po celou dobu v jednom kempu. Na dvojmístných samovylévacích lodích jsou řeky vhodné pouze pro zkušenější vodáky, kteří již mají nějakou zkušenost se sjezdem divoké vody.

Proč se těším já…

Rozmanitost řek, vysoké hory, nádherné jeskyně a hluboké soutěsky nedaleko Salzburku přímo lákají k poznávání této části Rakouska a Německa. Nebudeme tedy jen jezdit na řekách, ale i navštěvovat přírodní krásy. Na řekách nás čekají úseky dlouhé 10 až 24 km o obtížnosti WW1–3, které na Barakách zvládne většina zkušenějších vodáků. Kdo se obtížnějších úseků bude bát, může vyrazit pěšky do hor. Na zájezd tak může jet i různorodá skupina lidí, každý si vybere podle svých možností a zkušeností. Po celou dobu budeme spát na stejném místě ve skvěle vybaveném kempu. Spoluautor zájezdu Marek Petruš

RezervaceTermínZákladní cenaCena pro děti do 15 letPoznámka
0481 25.8. - 30.8.6550Kč6300KčUzavřeno

Program dovolené na vodě:

1. Na vodáckou dovolenou odjíždíme z Prahy ve večerních hodinách a noční přejezd do Rakouska nás přivede na start řeky Salzach.

2. Brzy ráno dorazíme na parkoviště, kde musí autobus povinně stát. My se protáhneme po nepohodlné noci a uvaříme snídani. Před splutím Salzachu tu jsou pro zájemce 2 tipy na zajímavé výlety. Nedaleko našeho stanoviště lze navštívit krásný a velký hrad (cca 12 Eur) tyčící se nad řekou. Zdatnější jedinci se mohou vydat navštívit největší ledovou jeskyni na světě. Místní autobus, lanovka a vlastní nohy vás přivedou vysoko nad údolí řeky do ráje ledu (dohromady cca 25 Eur). V obou případech nebudete litovat vynaložených peněz. Po návratu si zopakujeme pravidla bezpečnosti a vydáme se vstříc Salzachu. Sjedeme 10 km (WW2), široké, rychle proudící řeky, v hlubokém údolí mezi skalními masívy. Odpoledne přejedeme (1 hodina) skrz krásné horské masívy do špičkově vybaveného kempu v údolí řeky Saalach. Velkou výhodou je to, že zde bydlíme po celou dobu pobytu. V blízkém městě lze dokoupit zásoby, nebo si zajít na něco dobrého do restaurací.

3. Dostatečně se vyspíme a po snídani vyrazíme na sjezd horního Saalachu. Čeká nás 15 km rychle tekoucí řeky, obtížnosti WW 1-2. Během přestávky na oběd (jídlo s sebou) lze pěšky navštívit nádhernou soutěsku. Po výletě mohou méně zdatní účastníci dojít příjemnou procházkou do kempu. Nadšení vodáci a smělí troufalci pak pokračují dále po řece, aby si vyzkoušeli i těžší úsek (dle stavu vody až WW 4). Na lodi pak dojedeme do kempu.

4. Po dostatečném spánku se autobusem (1 hodina) vydáme na řeku Kössener Ache. Ze začátku se jedná o širokou, rychle proudící vodu, ale po občerstvovací zastávce vjedeme do nádherné skalnaté soutěsky, kterou se dostaneme až na území Německa. Celkově ujedeme 22 km o obtížnosti WW 1-2. Po návratu do kempu si můžeme ještě udělat kratší pěší výlet do blízké soutěsky.

5. Odpočinkový den na vodácké dovolené. Můžete lenošit v kempu, nebo si vybrat zhruba z 5 možností pěších výletů podle své výkonnosti a chuti. Nejnáročnější výlet je celodenní, s převýšením 1700 m, kdy se dostaneme k vrcholkům okolních hor. Na horské chatě pak vychutnáte zasloužené pivo i překrásné výhledy do údolí.

6. Poslední den našeho vodáckého zájezdu, začneme klidným sbalením všech našich věcí. Pěšky se přesuneme (1,5 hod.) na start dolního úseku Saalachu. Po cestě můžeme obdivovat známou Ďábelskou soutěsku s vodáckými bonbónky o obtížnosti až WW 5 a těšit se na náš klidnější úsek o délce 10 km a obtížností do WW 3. Ten určitě prověří vaše vodácké dovednosti a v případě chyby vytrestá studenou koupelí. Po skončení plavby vyrazíme ku Praze, kam dorazíme plni zážitků kolem 23:00 hodiny.

Cena dovolené na vodě zahrnuje:

Dopravu autobusem s vlekem na lodě, zapůjčení a dopravu lodí, pádel, vest a přileb, převoz osobních věcí po dobu jízdy na vodě, služby průvodce na vodě, kempovné. Cena zahrnuje i pojištění poškození či ztráty zapůjčeného materiálu při plnění stanoveného programu.

Nároky:

Je to jízda na rychlejších řekách, v případě vyššího stavu vody WW3. Cesta je vhodná pro děti nad 12 let, ale pouze na lodi s dobrými vodáky.

Poznámka:

Řeku sjíždíme na nafukovacích lodích. Za příplatek 400 Kč je možné si zapůjčit kajak. Prokážete-li dostatečné znalosti na kajaku, bude Vám příplatek vrácen.

Doporučení:

Vzhledem ke studené vodě je nezbytné mít vlastní nebo zapůjčený neopren a vodáckou bundu. Zapůjčení neoprenových kamaší Rafter stojí 400 Kč na vodácký zájezd, součástí neoprenu nejsou neoprenové boty. Dále je možno si za příplatek 200 Kč objednat zapůjčení vodácké bundy.

 

Jednotlivci na zájezdech:

Na zájezdy 3. stupně náročnosti bereme pouze ucelené posádky, nebo jednotlivce se znalostí jízdy na kajaku. 

 

Způsob přihlášení:

Pokud vodácký zájezd není obsazen, můžete si vyřídit rezervaci, která platí deset dní, nejdéle však do jednoho měsíce (u víkendových vodáckých zájezdů do dvou týdnů) před konáním zájezdu. V odůvodněných případech a ve lhůtě delší než 50 dní před odjezdem je rezervaci na dovolenou možno prodloužit o dalších deset dní.

Můžete si otevřít odkaz cestovní smlouvy. V novém okně s tiskopisem cestovní smlouvy, si vyberete kliknutím na aktivní šipku požadovaný zájezd. Výběrem se vám automaticky vyplní údaje o zájezdu, jeho název, termín a cena v cestovní smlouvě. Pak již nic nebrání si cestovní smlouvu vyplnit, dát formátovat pro tisk, vytisknout a podepsat.

Cestovní smlouvu je nutné doručit podepsanou, výhradně na tiskopise VaTC HONZA, s.r.o., a to poštou, faxem, naskenovanou e-mailem nebo osobně. Doporučujeme uzavírat cestovní smlouvu nejpozději dva až tři měsíce před odjezdem na vícedenní vodácké dovolené, jeden měsíc před odjezdem na kratší vodácké zájezdy. Veškeré změny v cestovní smlouvě nebo voucheru řešte včas. Platným dokladem účastníků zájezdu je poukaz-voucher. Společně s voucherem zákazník obdrží i podrobnější informace k objednanému vodáckému zájezdu, které jsou také ke stažení u jednotlivých dovolených na vodě.

Další informace naleznete v našich Všeobecných smluvních podmínkách.Všechny informace najdete souhrnně v našem katalogu vodáckých zájezdů Cesty 2020.

 

Nástupní místo

Praha, Písek, České Budějovice.

Podrobné pokyny k zájezdu

ZájezdTermínObecné informace pro danou skupinu zájezdůInformace jen pro daný zájezd
048125.8. - 30.8. Všeobecné informace Informace k zájezdu