Vodní turistika Běžná nenáročná turistika a koupání Stupen narocnosti 2

Pieninským parkem s kánoí, plastové kánoe

« Zpět na výpis zájezdů

Řeky v tomto zájezdu jsme srovnali od nejpomalejší k nejrychlejší, díky tomu se máte celý zájezd na co těšit. Řekneme-li polské řeky, každý vodák si představí peřejky Dunajce na slovensko-polských hranicích, členité údolí Pieninského národního parku, písčité břehy s borovými lesy nebo dlouhosáhlou rovinatou oblast celé země. Spojením těchto a slovenských řek vznikl vyvážený, zajímavý zájezd s náročností odpovídající průměrným vodákům; zdatnější ho zvládnou i se staršími dětmi.

Proč se těším já…

Na rozjezd si dáme Oravu. Pak se přesuneme do městečka Kroscienka, kde strávíme čtyři noci. Odskočíme si na řeku Poprad, která je zde – na rozdíl od celkem špinavé slovenské části – velmi krásná, peřejnatá říčka. Na pěším výletě do Pienin na Tři koruny si můžeme prohlédnout také kroutící se Dunajec, který pojedeme následující dva dny. Na Dunajci si sjedeme přes 40 km nádhernou peřejí, první den krásnou přírodou Pieninského národního parku. I když je to vodácký zážitek, moc lodí zde nepotkáte, spíš místní plťaře, kteří vozí návštěvníky na vorech. U obou řek nepřesahuje obtížnost WW2+. Celý zájezd je vodáckým zážitkem vhodným i pro rodiny s dětmi.
Spoluautor zájezdu Kateřina Barešová.

RezervaceTermínZákladní cenaCena pro děti do 15 letPoznámka
0381 17.8. - 23.8.5750Kč5450KčVyprodáno

Program dovolené na vodě:

1. Na vodácký zájezd vyjedeme z Prahy ve večerních hodinách, v Brně případně nabereme další účastníky a pak už zamíříme směr Slovensko.

2. V brzkých ranních hodinách dojedeme na Slovensko, sjezd Oravy podle stavu vody (cca 15 km, náročnost WW1-2), večer dojezd do kempu a ubytování 4 noci.

3. Ráno po snídani a nabalení věcí přejedeme k Popradu a sjedeme ho na polském území před soutokem s Dunajcem (cca 18 km, WW1–2 podle stavu vody), poté přejedeme do kempu, kde se ubytujeme na tři noci.

4. Po dostatečném spánku se vydáme na pěší výlet do kopců Pieninského národního parku, odkud se podíváme na Pieninskou soutěsku z ptačí perspektivy.

5. Ráno vyjedeme proti proudu Dunajce, abychom si sjeli 25 km (WW2). Jedná se o nejkrásnější úsek, kdy řeka protéká Pieninským národním parkem a tvoří přírodní hranici mezi Polskem a Slovenskem. Skalnaté průlomové údolí nadchne každého vodáka a vaše oči určitě zaplesají nad nádhernými výhledy na taková věhlasná místa, jako jsou Tri koruny a další. Atrakcí jsou zajisté také pltě, dřevěné vory, na kterých Poláci a Slováci po generace vozí turisty skrze národní park. Po cestě zastavíme na oběd ve známém turistickém středisku Červený Kláštor a sjezd následovně ukončíme přímo v kempu.

6. Ráno po snídani nás čeká balení věcí do autobusu a vyrazíme dále po Dunajci. Úsek je už o něco jednodušší, ale na 20 km plavby si můžeme jízdu (za poplatek) zpestřit ve slalomovém kanálu, který potěší všechny dobrodružné duše (svačinu s sebou).

7. Ranní příjezd do Prahy a ukončení vodácké dovolené.

 

Cena dovolené na vodě zahrnuje:

Dopravu autobusem s vlekem na lodě, zapůjčení a dopravu lodí, pádel a vest, převoz osobních věcí po dobu jízdy na vodě, kempovné, informační materiály a služby průvodce na vodě. Cena zahrnuje i pojištění poškození či ztráty zapůjčeného materiálu při plnění stanoveného programu.

Nároky:

U Pieninského parku je to jízda na rychlejších řekách. Cesta je vhodná pro děti nad 10 let, ale pouze na lodi s dobrými vodáky.

Poznámka:

Na sjezd používáme plastové otevřené lodě, nárokovat konkrétní typ lodi je možné pouze do 30 dní před odjezdem. Typy lodí se přidělují až na akci. U vícedenních sjezdů mohou ucelené posádky požadovat konkrétní typ lodi za příplatek 50,- Kč, u zahraničních zájezdů je možno nárokovat typ lodi zdarma. To se nevztahuje na lodě Samba 4,5, které vám s ohledem na jejich neskladnost a snížení kapacity celého zájezdu i na zahraniční zájezd půjčíme za příplatek 50 Kč/den. Na jeden zájezd můžeme dát pouze 6 lodí tohoto typu. Samby 5,2 na zahraniční zájezdy s ohledem na rozměry nepůjčujeme. Konkrétní typ lodi požadujte před uzavřením cestovní smlouvy, pokud je konkrétní typ k dispozici, zaznamená vám VaTC HONZA, s. r. o., uznání požadovaného typu lodi do požadavků na cestovní smlouvě. Přednost při výběru lodě na zájezdu mají účastníci s přihlášeným porcelánem a účastníci s provedenou rezervací konkrétního typu lodi. Stabilnější lodě přidělujeme přednostně začátečníkům.

 

Jednotlivci na zájezdech:

Bez druhého člena posádky do lodi se mohou přihlašovat na vodácké cesty 2. stupně náročnosti pouze zkušenější zadáci nebo méně zkušení háčci menší postavy. Bezpečně jezdit na náročnějších řekách s nezkušeným háčkem (nad 70 kg) nemůže ani náš průvodce, těžší účastník tak může loď singlovat, nebo si předem (se zasláním smlouvy) objednat kajak. Pokud bude na zájezdu přihlášeno více jednotlivců, budou spojeni do posádek na základě rozhodnutí průvodce. Nelze nárokovat jízdu na lodi s průvodcem.

 

Způsob přihlášení:

Pokud vodácký zájezd není obsazen, můžete si vyřídit rezervaci, která platí deset dní, nejdéle však do jednoho měsíce (u víkendových vodáckých zájezdů do dvou týdnů) před konáním zájezdu. V odůvodněných případech a ve lhůtě delší než 50 dní před odjezdem je rezervaci na dovolenou možno prodloužit o dalších deset dní.

Můžete si otevřít odkaz cestovní smlouvy. V novém okně s tiskopisem cestovní smlouvy, si vyberete kliknutím na aktivní šipku požadovaný zájezd. Výběrem se vám automaticky vyplní údaje o zájezdu, jeho název, termín a cena v cestovní smlouvě. Pak již nic nebrání si cestovní smlouvu vyplnit, dát formátovat pro tisk, vytisknout a podepsat.

Cestovní smlouvu je nutné doručit podepsanou, výhradně na tiskopise VaTC HONZA, s.r.o., a to poštou, faxem, naskenovanou e-mailem nebo osobně. Doporučujeme uzavírat cestovní smlouvu nejpozději dva až tři měsíce před odjezdem na vícedenní vodácké dovolené, jeden měsíc před odjezdem na kratší vodácké zájezdy. Veškeré změny v cestovní smlouvě nebo voucheru řešte včas. Platným dokladem účastníků zájezdu je poukaz-voucher. Společně s voucherem zákazník obdrží i podrobnější informace k objednanému vodáckému zájezdu, které jsou také ke stažení u jednotlivých dovolených na vodě.

Další informace naleznete v našich Všeobecných smluvních podmínkách.Všechny informace najdete souhrnně v našem katalogu vodáckých zájezdů Cesty 2020.

Nástupní místo

Praha, Brno.

Podrobné pokyny k zájezdu

ZájezdTermínObecné informace pro danou skupinu zájezdůInformace jen pro daný zájezd
038117.8. - 23.8. Všeobecné informace Informace k zájezdu