Vodní turistika Běžná nenáročná turistika a koupání Stupen narocnosti 2

Léto na Sázavě, vlastní doprava, dovolená na vodě

« Zpět na výpis zájezdů

Sázava je řekou trampů a vodáků, které sem přiváží pověstný Posázavský Pacifik. Je známá spoustou jezů a ty sjízdné jsou zpestřením vodáckého zážitku. Vyvrcholení představují hlavně peřejky pod Týncem nad Sázavou, které prověří sehranost všech posádek.

Kája Schiffler zvaný Šífa k tomu napsal: 

Sázava je jednou z nejvyhledávanějších řek v Čechách. Čeká nás ze začátku klidný tok s lehkými peřejkami a několika sjízdnými jezy. Na závěr si sjedeme známé peřeje mezi Týncem a Pikovicemi. Máte děti? Neváhejte a vezměte je s sebou. Pro vás se stane dovolená skutečností, pro děti zážitkem a radostí, že se naučily samy ovládat loď a spoustu jiných dovedností.

RezervaceTermínZákladní cenaCena pro děti do 15 letCena dítěte na porcelánuPoznámka
0251 30.7. - 2.8.1650Kč1450Kč700Kč 

Program vodácké dovolené:

1. Sjezd z Ratají do Sázavy (cca 15 km), prohlídka kláštera.

2. Sjezd ze Sázavy do Zlenic (cca 17km), zříceniny hradů Stará Dubá, Hláska.

3. Sjezd ze Zlenic do Týnce nad Sázavou (cca 18 km), zřícenina Zbořený Kostelec.

4. Sjezd nejatraktivnějšího úseku, dojezd do Pikovic (cca 16 km) a ukončení.

 

Cena vodácké dovolené zahrnuje:

Zapůjčení a dopravu lodí, pádel, převoz osobních věcí po dobu jízdy na vodě, ubytování na tábořištích, služby průvodce na vodě. Cena zahrnuje i pojištění poškození či ztráty zapůjčeného materiálu při plnění stanoveného programu.

Poznámka:

Požadavky na konkrétní typy lodí: Typy lodí se přidělují až na akci. U vícedenních sjezdů mohou ucelené posádky požadovat konkrétní typ lodi za příplatek 50,- Kč, u zahraničních zájezdů je možno nárokovat typ lodi zdarma. To se nevztahuje na lodě Samba, které vám s ohledem na jejich neskladnost a snížení kapacity celého zájezdu i na zahraniční zájezd půjčíme za příplatek 50 Kč/den. Na jeden zájezd můžeme dát pouze 6 lodí tohoto typu. Konkrétní typ lodi požadujte před uzavřením cestovní smlouvy, pokud je konkrétní typ k dispozici, zaznamená vám VaTC HONZA, s. r. o., uznání požadovaného typu lodi do požadavků na cestovní smlouvě. Přednost při výběru lodě na zájezdu mají účastníci s přihlášeným porcelánem, a účastníci s provedenou rezervací konkrétního typu lodi. Stabilnější lodě přidělujeme přednostně začátečníkům. Cena nezahrnuje vstupné do hradů a parkovné aut. 

Nároky:

Tyto letní řeky jsou vhodné pro začátečníky i rodiny s dětmi.

 

Způsob přihlášení:

Pokud vodácký zájezd není obsazen, můžete si vyřídit rezervaci, která platí deset dní, nejdéle však do jednoho měsíce (u víkendových vodáckých zájezdů do dvou týdnů) před konáním zájezdu. V odůvodněných případech a ve lhůtě delší než 50 dní před odjezdem je rezervaci na dovolenou možno prodloužit o dalších deset dní.

Můžete si otevřít odkaz cestovní smlouvy. V novém okně s tiskopisem cestovní smlouvy, si vyberete kliknutím na aktivní šipku požadovaný zájezd. Výběrem se vám automaticky vyplní údaje o zájezdu, jeho název, termín a cena v cestovní smlouvě. Pak již nic nebrání si cestovní smlouvu vyplnit, dát formátovat pro tisk, vytisknout a podepsat.

Cestovní smlouvu je nutné doručit podepsanou, výhradně na tiskopise VaTC HONZA, s.r.o., a to poštou, faxem, naskenovanou e-mailem nebo osobně. Doporučujeme uzavírat cestovní smlouvu nejpozději dva až tři měsíce před odjezdem na vícedenní vodácké dovolené, jeden měsíc před odjezdem na kratší vodácké zájezdy. Veškeré změny v cestovní smlouvě nebo voucheru řešte včas. Platným dokladem účastníků zájezdu je poukaz-voucher. Společně s voucherem zákazník obdrží i podrobnější informace k objednanému vodáckému zájezdu, které jsou také ke stažení u jednotlivých dovolených na vodě.

Další informace naleznete v našich Všeobecných smluvních podmínkách.Všechny informace najdete souhrnně v našem katalogu vodáckých zájezdů Cesty 2020.

Podrobné pokyny k zájezdu

ZájezdTermínObecné informace pro danou skupinu zájezdůInformace jen pro daný zájezd
025130.7. - 2.8. Všeobecné informace Informace k zájezdu