Vodní turistika Běžná nenáročná turistika a koupání Stupen narocnosti 2

Léto na Otavě, vlastní doprava, dovolená na vodě

« Zpět na výpis zájezdů

Zlatonosná říčka Otava je řekou pro rekreační vodáky, kteří si chtějí občas udělat výlet do okolí. Pod Sušicí maličko rozšíří své koryto, zpomalí a stává se oblíbenou, nepříliš náročnou turistickou řekou, i když množstvím svých jezů stále slibuje dostatečné vodácké vyžití. Teče podél takových jihočeských skvostů, jako je hrad Rabí, města Strakonice či Písek a obce Sudoměř nebo Putim.

Martin Janda k tomu napsal: Mám rád hezkou přírodu, čistou vodu v řekách a nevadí mi, že není na všech tábořištích sprcha s teplou vodou. Nerad stojím ve frontách na jezech, ve frontách u stánků na malé občerstvení, nemám rád, pokud mi lidé do rána šlapou po hlavě v přelidněném kempu. Pokud si mohu vybrat českou řeku, jezdím na Otavu. Trošku komfortu a pohodlí vyměním za romantické posezení u táborového ohně, kratší úseky na vodě nám umožní i další zajímavý program na tábořištích a v jejich okolí. 

RezervaceTermínZákladní cenaCena pro děti do 15 letCena dítěte na porcelánuPoznámka
0261 9.7. - 12.7.1780Kč1680Kč700KčUzavřeno

Program vodácké dovolené:

1. Sjezd ze Sušice přes Rabí (zřícenina největšího gotického hradu v Čechách) do Velkých Hydčic (cca 14 km), možnost výletu na zříceninu Prácheň.

2. Sjezd Velké Hydčice – Horažďovice – Katovice (cca 15 km), možnost výletu na slovanské hradiště Kněží hora.

3. Sjezd Otavy z Katovic do Štěkně (cca 16 km).

4. Ze Štěkně do Písku (cca 18,5 km) a ukončení.

Cena vodácké dovolené zahrnuje:

Zapůjčení a dopravu lodí, pádel, převoz osobních věcí po dobu jízdy na vodě, ubytování na tábořištích, služby průvodce na vodě. Cena zahrnuje i pojištění poškození či ztráty zapůjčeného materiálu při plnění stanoveného programu.

Poznámka:

Požadavky na konkrétní typy lodí: Typy lodí se přidělují až na akci. U vícedenních sjezdů mohou ucelené posádky požadovat konkrétní typ lodi za příplatek 50,- Kč, u zahraničních zájezdů je možno nárokovat typ lodi zdarma. To se nevztahuje na lodě Samba, které vám s ohledem na jejich neskladnost a snížení kapacity celého zájezdu i na zahraniční zájezd půjčíme za příplatek 50 Kč/den. Na jeden zájezd můžeme dát pouze 6 lodí tohoto typu. Konkrétní typ lodi požadujte před uzavřením cestovní smlouvy, pokud je konkrétní typ k dispozici, zaznamená vám VaTC HONZA, s. r. o., uznání požadovaného typu lodi do požadavků na cestovní smlouvě. Přednost při výběru lodě na zájezdu mají účastníci s přihlášeným porcelánem, a účastníci s provedenou rezervací konkrétního typu lodi. Stabilnější lodě přidělujeme přednostně začátečníkům. Cena nezahrnuje vstupné do hradů a parkovné aut. 

Nároky:

Tyto letní řeky jsou vhodné pro začátečníky i rodiny s dětmi.

 

Způsob přihlášení:

Pokud vodácký zájezd není obsazen, můžete si vyřídit rezervaci, která platí deset dní, nejdéle však do jednoho měsíce (u víkendových vodáckých zájezdů do dvou týdnů) před konáním zájezdu. V odůvodněných případech a ve lhůtě delší než 50 dní před odjezdem je rezervaci na dovolenou možno prodloužit o dalších deset dní.

Můžete si otevřít odkaz cestovní smlouvy. V novém okně s tiskopisem cestovní smlouvy, si vyberete kliknutím na aktivní šipku požadovaný zájezd. Výběrem se vám automaticky vyplní údaje o zájezdu, jeho název, termín a cena v cestovní smlouvě. Pak již nic nebrání si cestovní smlouvu vyplnit, dát formátovat pro tisk, vytisknout a podepsat.

Cestovní smlouvu je nutné doručit podepsanou, výhradně na tiskopise VaTC HONZA, s.r.o., a to poštou, faxem, naskenovanou e-mailem nebo osobně. Doporučujeme uzavírat cestovní smlouvu nejpozději dva až tři měsíce před odjezdem na vícedenní vodácké dovolené, jeden měsíc před odjezdem na kratší vodácké zájezdy. Veškeré změny v cestovní smlouvě nebo voucheru řešte včas. Platným dokladem účastníků zájezdu je poukaz-voucher. Společně s voucherem zákazník obdrží i podrobnější informace k objednanému vodáckému zájezdu, které jsou také ke stažení u jednotlivých dovolených na vodě.

Další informace naleznete v našich Všeobecných smluvních podmínkách. Všechny informace najdete souhrnně v našem katalogu vodáckých zájezdů Cesty 2020.

 

Podrobné pokyny k zájezdu

ZájezdTermínObecné informace pro danou skupinu zájezdůInformace jen pro daný zájezd
02619.7. - 12.7. Všeobecné informace Informace k zájezdu