Vodní turistika Běžná nenáročná turistika a koupání Stupen narocnosti 2

Korutany, Baraky a Pálavy, dovolená na vodě

« Zpět na výpis zájezdů

Korutany: zelená údolí, rozeklané štíty horských velikánů, na vodě někdy lodě předhánějí cyklisty na okolních cyklostezkách. Vodnatá rychlá Dráva, Gail a Möll. Celou dobu budete v pohodlí bez stěhování bydlet v jednom kempu, takže dobu po sjezdech řek můžete využívat buď k odpočinku, nebo k dalšímu aktivnímu sportování. Vodácká dobrodružství prostřídá jednodenní, krásná pěší túra při sestupu do údolí od jezera Weissensee.

Proč se těším já…

Rakouské země dokážou nadchnout návštěvníky po všech stránkách. Malebné vesničky, štíty Alp, krásná říční údolí, pracovitost a pohostinnost lidí jsou hlavní devizy této nádherné země. V zájezdu nabízíme sjíždění na raftech, ale nemusíte se bát. Jedná se o pohodové úseky řek, které na Barakách posádky znalé základů ovládání lodi. Celý čas trávíme v jednom kempu, jehož bazének, hospůdka i produkty farmy jsou příjemným zpestřením. Jeden den vyrazíme na nenáročnou túru. Možná je také návštěva divoké soutěsky, kde se brodíme proti proudu horského potoka. Máte-li rádi pohodu a krásnou přírodu, je zájezd určen právě pro vás. Spoluautor zájezdu Radek Gřešek

RezervaceTermínZákladní cenaCena pro děti do 15 letPoznámka
0451 25.8. - 30.8.5850Kč5400Kč 

Program dovolené na vodě:

1. Na vodáckou dovolenou odjíždíme z Prahy v odpoledních hodinách, noční přejezd do Rakouska nás přivede na start řeky Drávy.

2. Po snídani vyrazíme na sjezd Drávy. Široká tepna, která díky ledovcovému přítoku, slušně uhání skrze stejnojmenné údolí Drautal. Krásné výhledy na rozeklané Lienzské Dolomity, strážní hrady ad., nám pomohou zdárně zdolat téměř 30 km WW1-2. 

 3. Odpočinkový den na vodácké dovolené. Lze lenošit v kempu u bazénu, nebo, a to uděláte lépe, vyjet autobusem na pěší výlet do sedla k jezeru Weissensee. Méně zdatní turisté si mohou udělat vycházku kolem nádherného jezera či udělat okruh s využitím lanovky (občerstvení cestou). Hlavní náplní ovšem bude pěší výlet se skvostnými výhledy na skalní masívy a přilehlá údolí. Cestou jsou dvě občerstvovací stanice v podobě horských chalup (zastávka se doporučuje), které nám umožní doplnit energii a dostat se tak až do kempu. Asi 20 km nepředstavuje zdolávání drastických alpských převýšení a zvládnou je i středně zdatní turisté a vytrvalé děti.

4. Vracíme se k vodáckému putování sjezdem dolního toku řeky Gail. Pro unavené nohy z předešlého dne využijeme autobus, přehoupneme se přes horské sedlo do Gailtalu. Úsek asi 20 km WW1-2, představuje rychlejší turistickou řeku, protékající krásným korutanským údolí, tentokrát s výhledy na Gailské Alpy, za kterými se už skrývá Itálie. Při přejezdu do kempu je možné zastavit v obchodě na doplnění zásob.

5. Nutné vstávat dříve, abychom stihli zabalit a do 9 hod. opustili kemp. Čeká nás asi 1,5 hodin dlouhý přejezd přes sedlo do fantastického údolí řeky Möll. Ocitneme se v sevření nejvyšší části rakouských Alp - Hohen Tauren a vydáme se vstříc peřejkám Möllu, poslední řece našeho vodáckého putování. 18 km WW1-2(3), výhledy na majestátné vrcholy, vodopády, typické dřevěné horské chalupy, upravené louky či stáda pasoucího se dobytka, ve vás zanechají hřejivé pocity. V cíli zabalíme a budeme čekat na konec povinné přestávky autobusu. Možnost občerstvení, v nedaleké vesnici také možnost hospůdky. Následuje noční přejezd domů

6. V ranních hodinách příjezd do Prahy

 

Cena dovolené na vodě zahrnuje:

Dopravu autobusem s vlekem na lodě, zapůjčení a dopravu lodí, pádel, vest a přileb pro účastníky na kajaku, převoz osobních věcí po dobu jízdy na vodě, služby průvodce na vodě, kempovné. Cena zahrnuje i pojištění poškození či ztráty zapůjčeného materiálu při plnění stanoveného programu.

 

Nároky:

Je to jízda na rychlejších řekách, v případě vyššího stavu vody WW3. Cesta je vhodná pro děti nad 12 let, ale pouze na lodi s dobrými vodáky.

Poznámka:

Řeku sjíždíme na nafukovacích lodích. Za příplatek 400 Kč je možné si zapůjčit kajak. Prokážete-li dostatečné znalosti na kajaku, bude Vám příplatek vrácen.

Doporučení:

Vzhledem ke studené vodě je nezbytné mít vlastní nebo zapůjčený neopren a vodáckou bundu. Zapůjčení neoprenových kamaší Rafter stojí 400 Kč na vodácký zájezd, součástí neoprenu nejsou neoprenové boty. Dále je možno si za příplatek 200 Kč objednat zapůjčení vodácké bundy.

 

Jednotlivci na zájezdech:

Bez druhého člena posádky do lodi se mohou přihlašovat na vodácké cesty 2. stupně náročnosti pouze zkušenější zadáci nebo méně zkušení háčci menší postavy. Bezpečně jezdit na náročnějších řekách s nezkušeným háčkem (nad 70 kg) nemůže ani náš průvodce, těžší účastník tak může loď singlovat, nebo si předem (se zasláním smlouvy) objednat kajak. Pokud bude na zájezdu přihlášeno více jednotlivců, budou spojeni do posádek na základě rozhodnutí průvodce. Nelze nárokovat jízdu na lodi s průvodcem.

 

Způsob přihlášení:

Pokud vodácký zájezd není obsazen, můžete si vyřídit rezervaci, která platí deset dní, nejdéle však do jednoho měsíce (u víkendových vodáckých zájezdů do dvou týdnů) před konáním zájezdu. V odůvodněných případech a ve lhůtě delší než 50 dní před odjezdem je rezervaci na dovolenou možno prodloužit o dalších deset dní.

Můžete si otevřít odkaz cestovní smlouvy. V novém okně s tiskopisem cestovní smlouvy, si vyberete kliknutím na aktivní šipku požadovaný zájezd. Výběrem se vám automaticky vyplní údaje o zájezdu, jeho název, termín a cena v cestovní smlouvě. Pak již nic nebrání si cestovní smlouvu vyplnit, dát formátovat pro tisk, vytisknout a podepsat.

Cestovní smlouvu je nutné doručit podepsanou, výhradně na tiskopise VaTC HONZA, s.r.o., a to poštou, faxem, naskenovanou e-mailem nebo osobně. Doporučujeme uzavírat cestovní smlouvu nejpozději dva až tři měsíce před odjezdem na vícedenní vodácké dovolené, jeden měsíc před odjezdem na kratší vodácké zájezdy. Veškeré změny v cestovní smlouvě nebo voucheru řešte včas. Platným dokladem účastníků zájezdu je poukaz-voucher. Společně s voucherem zákazník obdrží i podrobnější informace k objednanému vodáckému zájezdu, které jsou také ke stažení u jednotlivých dovolených na vodě.

Další informace naleznete v našich Všeobecných smluvních podmínkách.Všechny informace najdete souhrnně v našem katalogu vodáckých zájezdů Cesty 2020.

Nástupní místo

Praha, Písek, České Budějovice.

Podrobné pokyny k zájezdu

ZájezdTermínObecné informace pro danou skupinu zájezdůInformace jen pro daný zájezd
045125.8. - 30.8. Všeobecné informace Informace k zájezdu