Vodní turistika Běžná nenáročná turistika a koupání Stupen narocnosti 3

Divoké řeky Balkán /rezervováno/

« Zpět na výpis zájezdů

Na samovylévacích lodích budete mít možnost projet divukrásné kaňony s četnými peřejkami a průzračnými tůněmi. Náročnost se pohybuje v rozmezí WW2-3, proto je zájezd postaven pro zkušenější vodáky, popřípadě pro rodiny se staršími dětmi. Po zajímavých a rychlých sjezdech jistě oceníte chvilku odpočinku u moře nebo procházku po starobylém Mostaru. 

Proč se těším já…

Mám rád menší skupiny a tento zájezd je plánován pouze na menší autobusy. Přestože Bosna a Hercegovina byly válkou postiženy nejvíc, je příjemné, že se sem turisté opět vracejí. Vysoké vápencové hory, úzké soutěsky a bizarní kaňony s čarovnými řekami jsou velkým lákadlem. Budeme stanovat ve třech z pouhých čtyř kempů v Bosně, které odpovídají evropskému standardu. V příjemných místních hospůdkách jsou ceny příznivější než v Chorvatsku. Pečená jagnjetina s pivem rychle zažene únavu a přivede vás do snu o Vinnetouovi. Kouzelné řeky čekají na vodáky, kteří se nebojí s gumovými Barakami obtížnosti WW3, nejsou proto vhodné pro úplné začátečníky. Je třeba umět ovládat loď. Vychutnáte si nádherné řeky bez turistů, přívětivé lidi, pestré vesnice a města s bohatou historií a stopami mnoha kultur. Pokud jste ochotni vyměnit luxus za dobrodružství, určitě nebudete litovat! Spoluautor zájezdu Radek Gřešek

RezervaceTermínZákladní cenaCena pro děti do 15 letPoznámka
0421 16.8. - 24.8.10950Kč10450KčUzavřeno Zakázka

Program dovolené na vodě:

 

1. Na vodácký zájezd odjedeme v odpoledních hodinách z Prahy, noční přejezd vede přes Rakousko a Slovinsko do Bosny.

2. Ráno přejezd na start Uny. Přes 20 km WW1–2(3), říční ostrůvky, čistá smaragdová voda, hluboké zalesněné údolí a turisticky klidná řeka, bude pro vás hezkým svezením. Při cestě do kempu je možné zájemce vysadit v Bihači, aby si nakoupili a nasáli atmosféru muslimské části Bosny (pěšky do kempu cca 3-4 km).

3. Ráno brzký odjezd v 8.00. Delší přejezd na řeku Vrbas 20 km WW2–3, na níž se v r. 2009 konaly závody mistrovství světa v raftingu. Tato skutečnost a tajemně působící hluboko zařezané údolí dávají tušit svižnou, ale bezpečnou vodáckou etapu. Rychlé úseky se střídají s mírnými a vy si tak můžete vychutnat i krásnou krajinu a malebné vesničky v kopcích, které mají charakter divokého Balkánu. Po naložení přejedeme do kempu u městečka Jajce (1,5-2 hodiny). Moc hezký kemp u jezera, WC, sprchy, pitná voda, pivo, tenisové kurty a zábavný minigolf. Večer, dle času, možnost prohlídky malebného historického města, které prošlo těžkou zkouškou války a nyní kandiduje do seznamů UNESCO.

4. Lehká turistika nebo koupání v okolí Jajce, v případě optimálního vodního stavu krátký přejezd a sjezd horního toku Vrbasu. Nevinná říčka, která překvapí technickými místy WW3. Průjezd vesnicemi, pro jejichž obyvatele je řeka i zdrojem obživy. Políčka, louky, zalesněné kopce nám zpříjemní asi 17 km plavby. Poté odjezd, po cestě nákup, přejezd do kempu v údolí Neretvy (3 hodiny). Rozlohou malý, ale útulný kemp, turecké WC, pitná voda, sprchy nejsou, ale doporučujeme nezapomenutelné koupání v jezeře při západu nebo svítání slunce. Kempař prodává nápoje včetně piva, nedaleko je restaurace.

5. Ráno odjezd do hor, zkouškou autobusu bude úzká a prudká silnice, vykoupena nádhernými výhledy. Čeká nás vrchol naší cesty, vodácký výlet kaňonem Neretvy 18 km WW2–3, jedné z nejkrásnějších balkánských řek, fantastické, přírodou vytvořené tvary, křišťálová voda a místa, kde se srdíčko rozklepe, nadchnou každého vodáka. Odpoledne přejezd do Mostaru, historického centra Hercegoviny. Prohlídka starého města se světoznámým "Starým" mostem, po té ještě půl hodiny do kempu. 2 dny v dobře vybaveném rodinném kempu, WC, sprcha, pitná voda, prodej nápojů, travnaté kurty na tenis. Večer možnost dojít do příjemné hospůdky s pověstnými místními pstruhy a dalšími výbornými pokrmy balkánské kuchyně.

6. Volný den na vodácké dovolené - návštěva skalního vývěru pramene řeky Buny - jeden z nejvydatnějších v Evropě, starobylý klášter, místní krámky a hospůdky, možnost drobných nákupů, zájemci v klidu stihnou i výstup na zříceninu hradu (cca 2 hodiny z kempu), kde jsou nádherné výhledy do okolí.

7. Ráno v 8.00 odjezd k řece Trebižat 13 km WW1-2, přezdívanou balkánským "safari". Stupně a peřejky řeky s okolím připomínající prales. Odpoledne delší přejezd do Chorvatska, do kempu u moře (4-5 hodin). WC, sprcha, pitná voda, nedaleko hospůdky a obchod.

8. Přejezd na řeku Zrmanja. Poslední vrchol našeho vodáckého putování. Uvidíme místa, která Vinnetou a jeho bratr Old Shatterhand v 60. letech 20. st. učinili nesmrtelnými. Pohádkový kaňon, smaragdová voda průhledná do několika metrů, tichá místa se střídají s mnoha stupni a peřejkami. Dva vodopády, vyšší (12 m vysoký) překonáme pomocí lan, druhý vybízí ke skokům a koupání. V cíli naložíme lodě, naposledy se občerstvíme v místních hospůdkách a po ukončení povinné přestávky autobusu se plni dojmů vydáme na noční cestu domů.

9. V ranních hodinách příjezd do Prahy a ukončení vodáckého zájezdu.

 

Cena dovolené na vodě zahrnuje:

Dopravu autobusem s vlekem na lodě, zapůjčení lodí, pádel, vest, přileb, převoz osobních věcí po dobu jízdy na vodě, kempovné, služby organizátora na vodě. Cena zahrnuje i pojištění poškození či ztráty zapůjčeného materiálu při plnění stanoveného programu.

Cena nezahrnuje:

Místní poplatky za sjezd řek (Zrmanja 12 Eur)

Nároky:

Úseky řek jsou technicky zajímavé a ubíhají ve svižnějším tempu. To jistě ocení zkušenější vodáci s dobrodružnou povahou, zběhlí na divoké vodě, kterým pomohou samovylévací dvojmístné nafukovací lodě.

Doporučení:

Vzhledem ke studené vodě je nezbytné mít vlastní nebo zapůjčený neopren a vodáckou bundu. Zapůjčení neoprenových kamaší Rafter stojí 450 Kč na vodácký zájezd, součástí neoprenu nejsou neoprenové boty. Dále je možno si za příplatek 200 Kč objednat zapůjčení vodácké bundy.

Jednotlivci na zájezdech:

Na zájezdy 3. stupně náročnosti bereme pouze ucelené posádky, nebo jednotlivce se znalostí jízdy na kajaku. 

Způsob přihlášení:

Pokud vodácký zájezd není obsazen, můžete si vyřídit rezervaci, která platí deset dní, nejdéle však do jednoho měsíce (u víkendových vodáckých zájezdů do dvou týdnů) před konáním zájezdu. V odůvodněných případech a ve lhůtě delší než 50 dní před odjezdem je rezervaci na dovolenou možno prodloužit o dalších deset dní.

Můžete si otevřít odkaz cestovní smlouvy. V novém okně s tiskopisem cestovní smlouvy, si vyberete kliknutím na aktivní šipku požadovaný zájezd. Výběrem se vám automaticky vyplní údaje o zájezdu, jeho název, termín a cena v cestovní smlouvě. Pak již nic nebrání si cestovní smlouvu vyplnit, dát formátovat pro tisk, vytisknout a podepsat.

Cestovní smlouvu je nutné doručit podepsanou, výhradně na tiskopise VaTC HONZA, s.r.o., a to poštou, faxem, naskenovanou e-mailem nebo osobně. Doporučujeme uzavírat cestovní smlouvu nejpozději dva až tři měsíce před odjezdem na vícedenní vodácké dovolené, jeden měsíc před odjezdem na kratší vodácké zájezdy. Veškeré změny v cestovní smlouvě nebo voucheru řešte včas. Platným dokladem účastníků zájezdu je poukaz-voucher. Společně s voucherem zákazník obdrží i podrobnější informace k objednanému vodáckému zájezdu, které jsou také ke stažení u jednotlivých dovolených na vodě.

Další informace naleznete v našich Všeobecných smluvních podmínkách.Všechny informace najdete souhrnně v našem katalogu vodáckých zájezdů Cesty 2020.

Nástupní místo

Beroun, Praha, Brno.

Podrobné pokyny k zájezdu

ZájezdTermínObecné informace pro danou skupinu zájezdůInformace jen pro daný zájezd
042116.8. - 24.8. Všeobecné informace Informace k zájezdu