Vodní turistika Běžná nenáročná turistika a koupání Stupen narocnosti 3

Cerná Hora s kaňonem řeky Tary/rezervovano/

« Zpět na výpis zájezdů

Hodně lidí sní o extrémních výtvorech přírody. Fascinujícím zážitkem je návštěva kaňonu řeky Tara, který je nejhlubším v  Evropě a  jedním z  nejhlubších na světě. Přivítá vás Černá Hora, malá balkánská země, plná vysokých hor, zelených luk s koberci pestrobarevných květin a hluboko zaříznutých kaňonů s průzračnými řekami. Dvě z nich budeme mít možnost poznat při našem putování. Po rozjezdu na řece Lim, bystré a plné peřejek, navštívíme vápencový kaňon řeky Tara, který má průměrnou hloubku 1 100 m, a v některých místech je hluboký až 1 300 m. Budeme míjet skalní stěny, ve kterých se nachází velké množství jeskyní a vyvěraček. Podjedeme i unikátní most postavený v roce 1937, který Taru překlenuje. Zájezd svou náročností do WW3, podle stavu vody, je vhodný pro zkušenější vodáky, případně alespoň pro posádku se zkušeným zadákem. Řeka Tara je učiněným rájem, obdivovat můžete i 6 km dlouhý neosídlený kaňon, jehož dolní tok s křišťálově čistou vodou je sjízdný po celý rok.

 

RezervaceTermínZákladní cenaCena pro děti do 15 letPoznámka
0361 3.7. - 11.7.12850Kč11350KčRezervováno

Program zájezdu:

 
1.–2. Odjezd z Prahy přes Maďarsko a Srbsko, do Černé Hory, dojezd do kempu a ubytování (dvě noci v jednom kempu).
3.–4. Dvoudenní sjezd řeky řeky Lim, v podhůří Komovi (cca 15–17 km), náročnost WW1–WW3. 
5. Výlet do pohoří  nP Durmitor, s výhledy na štíty Černé Hory a Savin Kuk.
6.–8. Třídenní sjezd řeky Tara (WW I–III), cca 70ti kilometrový kaňon. Kaňon je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Pro větší pohodlí budeme nocovat všichni pod střechou, první noc v penzionu a druhou noc v chatkách. Do cíle dojíždíme již po řece Drině, naložení lodí a odjezd přes Srbsko a Maďarsko, noční přejezd.
9. Dojezd do Prahy v odpoledních hodinách.

 

Cena zahrnuje:   

  Dopravu busem s vlekem na lodě, zapůjčení a dopravu lodí, vest a přileb. Ubytování v kempu 5x, 1x ubytování ve čtyřlůžkovém bungalovu, poplatek na Taru (50 EUR/os), vstupné do NP Durmitor, informační materiály a služby průvodce na vodě.

 

Poznámka:

Řeku sjíždíte na dvoumístných samovylévacích, nafukovacích lodích. Účastníci na kajaku za příplatek 400 Kč. Cena nezahrnuje polopenzi v kaňonu Tary, kterou si je možno na místě přikoupit.

 

Doporučení:

Vzhledem k náročnosti doporučujeme mít neopren a vodáckou bundu. Zapůjčení neoprenových kamaší Rafter stojí na zájezd 450 Kč, součástí neoprenu nejsou neoprenové boty. Dále je možné si za příplatek 200 Kč objednat zapůjčení vodácké bundy.

 

Jednotlivci na zájezdech:

Bez druhého člena posádky do lodi se mohou přihlašovat na vodácké cesty 2. stupně náročnosti pouze zkušenější zadáci nebo méně zkušení háčci menší postavy. Bezpečně jezdit na náročnějších řekách s nezkušeným háčkem (nad 70 kg) nemůže ani náš průvodce, těžší účastník tak může loď singlovat, nebo si předem (se zasláním smlouvy) objednat kajak. Pokud bude na zájezdu přihlášeno více jednotlivců, budou spojeni do posádek na základě rozhodnutí průvodce. Nelze nárokovat jízdu na lodi s průvodcem.

Způsob přihlášení:

Pokud vodácký zájezd není obsazen, můžete si vyřídit rezervaci, která platí deset dní, nejdéle však do jednoho měsíce (u víkendových vodáckých zájezdů do dvou týdnů) před konáním zájezdu. V odůvodněných případech a ve lhůtě delší než 50 dní před odjezdem je rezervaci na dovolenou možno prodloužit o dalších deset dní.

Můžete si otevřít odkaz cestovní smlouvy. V novém okně s tiskopisem cestovní smlouvy, si vyberete kliknutím na aktivní šipku požadovaný zájezd. Výběrem se vám automaticky vyplní údaje o zájezdu, jeho název, termín a cena v cestovní smlouvě. Pak již nic nebrání si cestovní smlouvu vyplnit, dát formátovat pro tisk, vytisknout a podepsat.

Cestovní smlouvu je nutné doručit podepsanou, výhradně na tiskopise VaTC HONZA, s.r.o., a to poštou, faxem, naskenovanou e-mailem nebo osobně. Doporučujeme uzavírat cestovní smlouvu nejpozději dva až tři měsíce před odjezdem na vícedenní vodácké dovolené, jeden měsíc před odjezdem na kratší vodácké zájezdy. Veškeré změny v cestovní smlouvě nebo voucheru řešte včas. Platným dokladem účastníků zájezdu je poukaz-voucher. Společně s voucherem zákazník obdrží i podrobnější informace k objednanému vodáckému zájezdu, které jsou také ke stažení u jednotlivých dovolených na vodě.

Další informace naleznete v našich Všeobecných smluvních podmínkách.Všechny informace najdete souhrnně v našem katalogu vodáckých zájezdů Cesty 2020.

Nástupní místo

Brno, Praha, Beroun, Plzeň.

Podrobné pokyny k zájezdu

ZájezdTermínObecné informace pro danou skupinu zájezdůInformace jen pro daný zájezd
03613.7. - 11.7. Všeobecné informace Informace k zájezdu