Vodní turistika Běžná nenáročná turistika a koupání Stupen narocnosti 3

Schwarza a Erlauf, zruseno

« Zpět na výpis zájezdů

Jistě znáte Salzu, meku vodáckých zájezdů na divokou vodu. Schwarza a Erlauf jsou podobné menší horské říčky. Schwarza protéká malebným údolím, které je nedaleko od Vídně a je turisty navštěvované i pro své horské štíty, poskytující podmínky pro vysokohorskou turistiku a horolezectví. Čistá, modrozelená voda, která protéká kaňonem vápencových stěn, je pak zdrojem pitné vody pro Vídeň. Náročnost dosahuje podle stavu vody v některých místech až WW3. Jedná se o zájezd pro zkušenější vodáky na nafukovacích samovylévacích lodích. 

RezervaceTermínZákladní cenaCena pro děti do 15 letPoznámka
0161 5.6. - 7.6.3250Kč2940Kčposlední volná místa

Program vodácké dovolené:

1. Odjezd v odpoledních hodinách z Prahy, ubytování v kempu. 

2. Dopoledne přejezd na Schwarzu, (WW 1-3), úsek 12 km, překrásným sevřeným kaňonem vápencových stěn s průzračnou vodou.

3. Přejezd na Erlauf, sjezd cca 12 km, spousta míst s vracáky na učení, zajímavá plavba až do samého konce, stejně jako Tibetský kamenný skanzen se stovkou vysokých mohyl, příjezd do Prahy v nočních hodinách. 

Vlastní doprava se slevou 550,-. Vhodné pro 2 a více aut. Cena nezahrnuje převoz řidičů pro auta.

Cena vodácké dovolené zahrnuje:

Dopravu autobusem s vlekem na lodě, zapůjčení a dopravu lodí, pádel, vest a přileb, převoz osobních věcí po dobu jízdy na vodě, kempovné a služby průvodce na vodě. Cena zahrnuje i pojištění poškození či ztráty zapůjčeného materiálu při plnění stanoveného programu.

Nároky:

Zájezd není vhodný pro začátečníky, jedná se o náročnější sjezdy až do náročnosti WW3. Na zájezd bereme pouze ucelené posádky nebo jednotlivce se zkušenostmi na kajaku. 

Poznámka:

Řeku sjíždíme na dvojmístných nafukovacích lodích. Za příplatek 400 Kč je možné si zapůjčit kajak. Prokážete-li dostatečné znalosti na kajaku, bude Vám příplatek vrácen.

Doporučení:

Vzhledem ke studené vodě je nezbytné mít vlastní nebo zapůjčený neopren. Zapůjčení neoprenových kamaší Rafter stojí 200 Kč na vodácký zájezd, součástí neoprenu nejsou neoprenové boty. Dále je možno si za příplatek 150 Kč objednat zapůjčení vodácké bundy.

Způsob přihlášení:

Pokud vodácký zájezd není obsazen, můžete si vyřídit rezervaci, která platí deset dní, nejdéle však do jednoho měsíce (u víkendových vodáckých zájezdů do dvou týdnů) před konáním zájezdu. V odůvodněných případech a ve lhůtě delší než 50 dní před odjezdem je rezervaci na dovolenou možno prodloužit o dalších deset dní.

Můžete si otevřít odkaz cestovní smlouvy. V novém okně s tiskopisem cestovní smlouvy, si vyberete kliknutím na aktivní šipku požadovaný zájezd. Výběrem se vám automaticky vyplní údaje o zájezdu, jeho název, termín a cena v cestovní smlouvě. Pak již nic nebrání si cestovní smlouvu vyplnit, dát formátovat pro tisk, vytisknout a podepsat.

Cestovní smlouvu je nutné doručit podepsanou, výhradně na tiskopise VaTC HONZA, s.r.o., a to poštou, faxem, naskenovanou e-mailem nebo osobně. Doporučujeme uzavírat cestovní smlouvu nejpozději dva až tři měsíce před odjezdem na vícedenní vodácké dovolené, jeden měsíc před odjezdem na kratší vodácké zájezdy. Veškeré změny v cestovní smlouvě nebo voucheru řešte včas. Platným dokladem účastníků zájezdu je poukaz-voucher. Společně s voucherem zákazník obdrží i podrobnější informace k objednanému vodáckému zájezdu, které jsou také ke stažení u jednotlivých dovolených na vodě.

Další informace naleznete v našich Všeobecných smluvních podmínkách.Všechny informace najdete souhrnně v našem katalogu vodáckých zájezdů Cesty 2020.

Nástupní místo

Praha, Písek, České Budějovice.

Podrobné pokyny k zájezdu

ZájezdTermínObecné informace pro danou skupinu zájezdůInformace jen pro daný zájezd
01615.6. - 7.6. Všeobecné informace Informace k zájezdu