Vodní turistika Běžná nenáročná turistika a koupání FotoalbumStupen narocnosti 1

Romantickými řekami Francie k Atlantiku,kanoe

« Zpět na výpis zájezdů

Vydáte se za krásami střední Francie, po romantických řekách, jako je Dordogne nebo Leyre s okolní zelenou krajinou divoké přírodní rezervace. Údolí Vézèry vám nabídne pohled na jeskyně ve skalách, které ze souše uvidíte jen stěží, protože se tyčí nad břehy řeky. Odtud pocházejí známé prehistorické nálezy neandertálského člověka. Navštívíte jeden z největších přírodních divů oblasti, velkou propast Padirac 100 m pod zemským povrchem, kde protéká podzemní řeka. Kousek odtud se nad řekou vypíná skála s pozoruhodným opevněným městečkem Rocamadour. Vodácká náročnost jednotlivých řek se od sebe dost liší. Všechno sice zvládnou i lehce pokročilí začátečníci, ale brát s sebou děti lze doporučit jen těm zkušenějším.

Proč se těším já …

Ochutnávky mořských plodů, vodácké radovánky, návštěvy jeskyní, procházka po písečné duně, atmosféra Bordeaux na vlastní kůži, nekonečné jezy na Loue, spousty francouzského vína a sýra, typická středověká města a trhy a do toho parta báječných lidí. Tak nějak to vypadalo na mém posledním ročníku tohoto zájezdu. Máte-li chuť poskládat si z nejroztodivnějších střípků krásný a všestranný zážitek z letní dovolené, je tento zájezd pro Vás to pravé.

Spoluautor zájezdu Lukáš Houser

RezervaceTermínZákladní cenaCena pro děti do 15 letCena dítěte na porcelánuPoznámka
8371 13.7. - 22.7.9950Kč9600Kč8950KčUzavřená kapacita

Program dovolené na vodě:

1. Na vodácký zájezd odjíždíme z Prahy v odpoledních hodinách. Projedeme napříč Německem a nad ránem přejedeme hranice Francie. Autobus pravidelně zastavuje, takže je čas na protáhnutí nohou i na osobní hygienu.

2. První řekou v pořadí bude Dordogne, která nás hned po příjezdu překvapí, podobně jako Loira, svojí šířkou. Na 27 km (WW1) se povezeme po krásné, tyrkysově zbarvené vodě a možná se nám konečně poštěstí potkat i první francouzské vodáky. Jsou to tvorové skutečně zajímaví, kteří kombinují různé vodácké techniky pro pobavení sebe i všech přihlížejících. Na další 3 noclehy se přesuneme do kempu.

3. Při odpočinkovém dni na vodácké dovolené nás čekají dva opravdové skvosty. Jednak je to prohlídka propasti Padirac. Jedná se zhruba o 100 m hlubokou díru, na jejímž dně se na chvíli objeví ponorná řeka. My se na místních pramicích vydáme po jejích vodách do kouzelného podzemí, kterému vévodí krápníky neuvěřitelných rozměrů. Odpoledne se zastavíme v nádherném, středověkém městečkuRocamadour, kde zažijete podobné pocity, jaké asi mívali poutníci před 600 lety, když do tohoto města ve skále dorazili.

4. Abychom si Dordogne pořádně užili, vydáme se na jejích dalších 19 km (WW1). Druhá část je velice podobná té první a my si tentokrát plavbu zpestříme zajížďkou do útrob 100 m hluboká jeskyně, kde se bude hodit čelovka. Den lze zakončit procházkou do nedalekého městečka,kde bývají pravidelné trhy a vy si určitě vyberete nějakou tu dobrotu z místních produktů. Kromě toho na vás opět dýchne kus historie, v čele s nádherným románským kostelem.

5. Od Francouzského středohoří se autobusem přiblížíme o krok k moři, abychom se dostali na řeku Vézère. Na 17 km dlouhé plavbě s obtížností WW1, budou pastvou pro oči výhledy na pohádkové zámky, ale zejména pak prohlídka skalního sídla La Roque St. Christophe. Místy jen 10 m široké skalní římsy, poskytovaly dobře skryté útočiště lidem už od paleolitu až do pozdního středověku a nám nezbývá než žasnout, co dokázali vybudovat. Při večerních debatách, nejen o historii, přijde vhod následující kemp.

6. Skvělá příležitost nechat odpočinout ruce a vychutnat si trochu kultury se nám naskytne při prohlídce přístavního města Bordeaux.

7. Předposlední řeka na našem putování je l’Eyre. V prostředí této přírodní rezervace strávíme 15 km (WW1) a budeme si připadat, jako bychom pluli džunglí. Břehy jsou písečné a les kolem nabízí příjemný úkryt před jižním sluncem.

8. Ráno se konečně na chvíli přesuneme k moři a vystoupíme na nejvyšší písečnou dunu Evropy - Dune du Pilat (117 m). Po odpočinku, případně koupání se vydáme na noční přejezd k řece Loue.

9. Po noci strávené v autobuse, si na 2-3 hodiny odpočineme na břehu Loue, než se vydáme na 14 km jejích průzračných vod, s obtížností WW2. Řeka teče rychle údolím dolů, kde nás po cestě zpomalí hned několik jezů. Při jejich obhlížení se můžeme pokochat okolními panoramaty pohoří Jura. Z lodí vystoupíme na nákup ve městečku, je to poslední příležitost nakoupit si zásoby dobrého vína, sýrů a francouzských salámů, třeba na celý příští rok. Po splutí řeky a balení následuje noční přejezd domů. Po cestě zastavíme na odpočívadle, kde bude čas na poklidnou večeři z vlastních zásob.

10. V dopoledních hodinách příjezd do Prahy a ukončení vodácké dovolené.

Cena vodácké dovolené zahrnuje:

Dopravu autobusem s vlekem na lodě, zapůjčení a dopravu lodí, pádel, vest, převoz osobních věcí po dobu jízdy na vodě, kempovné, informační materiály a služby průvodce na vodě. Cena zahrnuje i pojištění poškození či ztráty zapůjčeného materiálu při plnění stanoveného programu.

Nároky:

Vhodné pro děti na porcelánu ve věku nad 10 let s dobrými vodáky. Náročnější jsou pouze přejezdy autobusem do Francie a zpět. Autobus musí urazit 4000 km, což je cca 80 hodin jízdy autobusem. V několika případech se autobus nedostane až k řece a lodě se musí kousek poponést. Nikdy není žádný spěch, při vzájemné spolupráci a vodáckém duchu to nikdy nebyl problém.

Poznámka:

Na sjezd používáme plastové otevřené lodě, nárokovat konkrétní typ lodi je možné pouze do 30 dní před odjezdem. Typy lodí se přidělují až na akci. U vícedenních sjezdů mohou ucelené posádky požadovat konkrétní typ lodi za příplatek 50,- Kč, u zahraničních zájezdů je možno nárokovat typ lodi zdarma. To se nevztahuje na lodě Samba 4,5, které vám s ohledem na jejich neskladnost a snížení kapacity celého zájezdu i na zahraniční zájezd půjčíme za příplatek 50 Kč/den. Na jeden zájezd můžeme dát pouze 6 lodí tohoto typu. Samby 5,2 na zahraniční zájezdy s ohledem na rozměry nepůjčujeme. Konkrétní typ lodi požadujte před uzavřením cestovní smlouvy, pokud je konkrétní typ k dispozici, zaznamená vám VaTC HONZA, s. r. o., uznání požadovaného typu lodi do požadavků na cestovní smlouvě. Přednost při výběru lodě na zájezdu mají účastníci s přihlášeným porcelánem a účastníci s provedenou rezervací konkrétního typu lodi. Stabilnější lodě přidělujeme přednostně začátečníkům.

Jednotlivci na zájezdech:

Bez druhého člena posádky do lodi se mohou přihlašovat na vodácké cesty 2. stupně náročnosti pouze zkušenější zadáci nebo méně zkušení háčci menší postavy. Bezpečně jezdit na náročnějších řekách s nezkušeným háčkem (nad 70 kg) nemůže ani náš průvodce, těžší účastník tak může loď singlovat, nebo si předem (se zasláním smlouvy) objednat kajak. Pokud bude na zájezdu přihlášeno více jednotlivců, budou spojeni do posádek na základě rozhodnutí průvodce. Nelze nárokovat jízdu na lodi s průvodcem.

Způsob přihlášení:

Pokud vodácký zájezd není obsazen, můžete si vyřídit rezervaci, která platí deset dní, nejdéle však do jednoho měsíce (u víkendových vodáckých zájezdů do dvou týdnů) před konáním zájezdu. V odůvodněných případech a ve lhůtě delší než 50 dní před odjezdem je rezervaci na dovolenou možno prodloužit o dalších deset dní.

Můžete si otevřít odkaz cestovní smlouvy. V novém okně s tiskopisem cestovní smlouvy, si vyberete kliknutím na aktivní šipku požadovaný zájezd. Výběrem se vám automaticky vyplní údaje o zájezdu, jeho název, termín a cena v cestovní smlouvě. Pak již nic nebrání si cestovní smlouvu vyplnit, dát formátovat pro tisk, vytisknout a podepsat.

Cestovní smlouvu je nutné doručit podepsanou, výhradně na tiskopise VaTC HONZA, s.r.o., a to poštou, faxem, naskenovanou e-mailem nebo osobně. Doporučujeme uzavírat cestovní smlouvu nejpozději dva až tři měsíce před odjezdem na vícedenní vodácké dovolené, jeden měsíc před odjezdem na kratší vodácké zájezdy. Veškeré změny v cestovní smlouvě nebo voucheru řešte včas. Platným dokladem účastníků zájezdu je poukaz-voucher. Společně s voucherem zákazník obdrží i podrobnější informace k objednanému vodáckému zájezdu, které jsou také ke stažení u jednotlivých dovolených na vodě.

Další informace naleznete v našich Všeobecných smluvních podmínkách.Všechny informace najdete souhrnně v našem katalogu vodáckých zájezdů Cesty 2018.

Nástupní místo

Brno, Praha, Beroun, Plzeň (Odjezd z Brna při 6 a více zájemcích, objednat je nutno nejpozději 30 dní před odjezdem).

Podrobné pokyny k zájezdu

ZájezdTermínObecné informace pro danou skupinu zájezdůInformace jen pro daný zájezd
837113.7. - 22.7. Všeobecné informace Informace k zájezdu