Hlavní strana

Vodácké zájezdy, dovolená na vodě 2017

Prodej vodáckých zájezdů pomalu vrcholí, čeká nás poslední červnový víken před odjezdy na vícedenní letní vodáckě zájezdy. V letošním roce je bezkonkurenční zájem o Slunnou Itálii, kam vypravujeme tři autobusy. Každoročně je i velký zájem o řeky na Balkánu. 

Čtyři volná místa se slevou jsou do Rumunska od 14.7.-23.7.

Šest volných míst je do Polska na řeku Brdu a Dravu v termínu od 17.7.-25.7.

Několik volných míst je i na Sázavu v termínu od 24.7.-28.7.

Šest volných míst je na Pohodový Balkán v termínu od 28.7.-6.8.

Volná místa jsou i na Vltavě od 3.8.-6.8.2017

Volná místa jsou i do Chorvatska II od 12.8.- 20.8. a do Kurutan od 21.8.-27.8.   

 

Uvidíme jak bude voda přát v letošním roce. Loňský rok  vodáckým zájezdům poměrně přál. V roce 2016 nebyly ani extrémní povodně, ani sucho příliš nepoznamenalo průběch našich cest.  V letošním roce je zatím dost sněhu na horách, což by mohlo zlepšit sjízdnost řek zejména v jarních měsících. Nebylo to jako loni, kdy nás trápila extrémní sucha nebo předloni. 

V předloňském roce se sucho projevilo zejména na tuzemských řekách v druhé půlce srpna 2015, zahraniční zájezdy nijak nepostihlo a dopad byl zejména na půjčovně lodí.  Před dvěma lety zase začátek  vodáckého roku poznamenala sucha, způsobená nedostatkem tajícího sněhu, tak potřebného pro pohodové jarní vodácké sjezdy. Potom se vodácká karta štestiny obrátila, měsíc červen nám přál a rekordně suché léto na Sázavě, které postihlo specializované půjčovny na Sázavě, nám velké škody nezpůsobilo. Vrásky na čele nám více dělaly jarní povodně v Bosně, jejichž následky se podařilo do léta z velké části odstranit a zájezdy do Bosny se zařadily mezi top zájezdy.

Galerie fotografií vodáckých zájezdů. 

Od roku 2010 provozujeme i galerii fotografií , najdete zde téměř 30 tisíc fotografií dokumentujících jednotlivé vodácké zážitky. Tyto fotografie, pořídili naši vodáčtí průvodci, ale i jednotliví účastníci dovolených na vodě, vám mohou pomoci ve výběru nejvhodnější  vodácké dovolené. Fotografie jsme v galerii začali ukládat od roku 2010. Každý rok se přes toto webové rozhraní vymění tisice fotografií nebo si je jen  pohodlně prohlédnete. Účastníci našich zájezdů se mohou registrovat a hromadně stahovat libovolné vodácké fotografie.

 

 

 

Přehled jednotlivých zajímavých alb z nejoblíbenějších  zahraničních vodáckých zájezdů:

Každoročně je hodně navštěvovaná Francie, jak okruhy s kaňonem Tarn, tak i s kaňonem VerdonOblíbená je Slunná Itálie, Slovinské řeky s kanoí, Pieninský park s kanoí, Rumunské řeky a Rychlé řeky Loferu. Každoročně roste váš zájem o Chorvatsko a o Bosnu, kterou umíme jak pro rodiny s dětmi, tak i na Barakách pro náročnější zkušené vodáky. Každá země, každá řeka má své kouzlo, pro které je navštěvujete. Za ty roky jsme naše jednotlivé okruhy vypiplali k dokonalosti, vyvážené jsou jak úseky na vodě, tak i prohlídky zajímavostí a jednotlivé přejezdy autobusy.

Ukázka z alb krátkodobých zájezdů:

Mezi nejpopulárnější krátkodobé víkendové sjezdy patří sjezd Salzy, pro ty kteří si na tuto řeku ještě netroufají jsme připravili celou paletu zajímavých tuzemských řek. Sjezd Sázavy, Otavy, Orlice, Berounky, Úhlavy, Schwarzer Regenu, Jizery, Bóbru, Labe, Kamenice a dalších.